Prawo Jazdy

Po prawo jazdy do galerii

Data publikacji: 9 maja 2017, 12:39
Autor: L-instruktor.pl
Po prawo jazdy do galerii
Punkt Obsługi Mieszkańca w krakowskiej Galerii Bronowice /fot. UM Kraków

Wydział Ewidencji Pojazdów i Kierowców w galerii handlowej? Dlaczego nie. W krakowskiej Galerii Bronowice uruchomiono właśnie możliwość załatwiania spraw związanych z prawem jazdy i rejestracją samochodów. Można tam też utworzyć PKK.

Do działającego od kilku lat w Galerii Bronowice Punktu Obsługi Mieszkańców, dołączono w poniedziałek trzy stanowiska urzędników zajmujących się sprawami związanymi z prawami jazdy i rejestrowaniem pojazdów. Dzięki temu bez problemu (i denerwujących kolejek) można szybko załatwić co trzeba, a co najważniejsze: wszystko bez specjalnej wizyty w urzędzie, tylko przy okazji zakupów.

W Punkcie Obsługi Mieszkańców w Galerii Bronowice można załatwić praktycznie wszystkie sprawy z zakresu rejestracji pojazdów (za wyjątkiem postępowań wymagających dodatkowych wyjaśnień): rejestracja, rejestracja czasowa np. w celu wykonania badania technicznego i wyrejestrowanie pojazdów, wymiana i odbiór dowodów rejestracyjnych - dotyczy wniosków składanych w tej lokalizacji, wymiana tablic rejestracyjnych, dokonanie różnego rodzaju adnotacji w dowodach rejestracyjnych lub zgłoszenia zbycia pojazdu - informuje krakowski Urząd Miasta.

Z wiadomych względów nie jest możliwy z dnia na dzień odbiór dowodów rejestracyjnych zatrzymanych przez organy kontroli ruchu drogowego oraz wtórników tablic rejestracyjnych. Ponadto w POM przyjmowane są wnioski o prawo jazdy oraz międzynarodowe prawo jazdy, jak również możliwe jest uzyskanie profilu kandydata na kierowcę (PKK).