Prawo Jazdy

Egzaminy też w Biłgoraju

Data publikacji: 5 kwietnia 2017, 14:39
Autor: L-instruktor.pl
Egzaminy też w Biłgoraju

W liczącym niespełna 27 tys. mieszkańców Biłgoraju będzie można zdać egzamin na kategorię B i B1 oraz na kategorie "jednośladowe" tj. AM, A1, A2 i A. Plac manewrowy i niezbędne budynki zlokalizowane są na terenie biłgorajskiego autodromu, przy ul. Motorowej.

Nad sprawą egzaminów w Biłgoraju lubelski Sejmik pochylił się pod koniec stycznia, podejmując uchwałę umożliwiającą dyrektorowi WORD Januszowi Szatkowskiemu - utworzenie filii zamojskiego WORDu. Wcześniej, bo jeszcze we wrześniu ubiegłego roku, zdecydowano o lokalizacji przedsięwzięcia. Przeprowadzono konieczne remonty i dokonano adaptacji nieruchomości należących do starostwa, na potrzeby prowadzenia egzaminów i przyjmowania zapisów.

Filia WORD w Biłgoraju to nie tylko starania samorządu. Swoje "trzy grosze" dorzucił oczywiście sam WORD, "Zapewniliśmy m.in. meble i sprzęt komputerowy, wymalowaliśmy oznakowanie poziome" - mówi w rozmowie z L-instruktorem Janusz Szatkowski - dyrektor WORD w Zamościu. "Bardzo dobrze nam się współpracuje zarówno z powiatem, jak i z władzami wojewódzkimi. Zaprosiliśmy cały Zarząd Województwa na uroczyste, piątkowe otwarcie" - mówi dyrektor. Zapytany o ewentualne zarzuty o podkradanie klienteli tarnobrzeskiemu Ośrodkowi, jest spokojny. "Nie ma między nami niezdrowej rywalizacji. Klienci sami wybierali, wybierają i będą wybierać WORD, w którym chcą zdać" - zaznacza dyrektor Szatkowski.

To kolejny etap rozwoju zamojskiego Ośrodka. W grudniu ubiegłego roku został oddany do użytku nowy budynek WORD w Zamościu przy ul. Kilińskiego. Pozwoliło to na przeprowadzkę ze starego obiektu, w którym egzaminowano przez niemal 20 lat, a ze względów konstrukcyjnych nie nadawał się on do remontu.